Živě

Bývalý dlouholetý předseda FIS Kasper zemřel ve věku 77 let

10. července 2021 18:00 - Ženeva/Praha

Bývalý dlouholetý předseda Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Švýcar Gian Franco Kasper zemřel ve věku 77 let. Zprávu o jeho úmrtí dnes oznámila FIS, která Kaspera minulý měsíc jmenovala čestným předsedou. V čele federace byl 23 let.

 

FIS

Bývalý generální sekretář FIS Kasper byl zvolen předsedou v roce 1998 a organizaci vedl až do letošního května, kdy ze zdravotních důvodů odstoupil, ačkoli mu mandát měl vypršet až v příštím roce. Novým předsedou FIS byl o měsíc později zvolen švédský miliardář žijící v Británii Johan Eliasch, dosavadní šéf lyžařské firmy Head.

V letech 2000 až 2018 byl Kasper členem Mezinárodního olympijského výboru, působil rovněž v exekutivě světové antidopingové organizace WADA.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.