Ve Frenštátu se uskuteční desátý ročník skokanského Memoriálu Jiřího Rašky

12. srpna 2021 09:50 - Frenštát pod Radhoštěm

Ve Frenštátu pod Radhoštěm se od pátku do neděle uskuteční desátý ročník Memoriálu Jiřího Rašky ve skocích na lyžích. V rámci jubilejního ročníku se budou konat dva závody Kontinentálního poháru mužů a jeden závod letní Grand Prix žen.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

V mužských závodech se představí členové reprezentačního A týmu pod vedením staronového trenéra Vasji Bajce, který před patnácti lety dovedl Jakuba Jandu k celkovému triumfu ve Světovém poháru. V minulosti vítěznou trofej získal dokonce třikrát Lukáš Hlava a jednou Roman Koudelka.

"Je výborné opět po více než roce skákat před diváky, a navíc před domácími. Věřím, že předvedu svoje aktuálně nejlepší skoky. Memoriál má v Česku velkou váhu a uděláme jako celý tým vše pro to, abychom našim divákům předvedli ty nejlepší skoky," uvedl v tiskové zprávě Viktor Polášek.

Raškův memoriál absolvují skokani v pátek, v sobotu bude na programu druhý závod Kontinentálního poháru pod názvem O pohár starosty Frenštátu pod Radhoštěm.

V sobotu odpoledne pak budou mít ženy kvalifikaci na nedělní závod, na který se těší i odchovankyně frenštátského klubu Klára Ulrichová. "Pro mě je tento závod další možnost se porovnat se světovou špičkou takříkajíc doma, kde navíc mohu očekávat velkou podporu rodiny a přátel, kteří mi přijdou fandit," uvedla 23. žena z předchozího závodu Grand Prix v Courchevelu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.