Norský skokan Tande se půl roku po pádu v Planici představí v závodě

14. září 2021 10:28

Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande se půl roku po hrozivém pádu v Planici vrací k závodům. Sedmadvacetiletý bývalý světový šampion v letech se o víkendu představí na letním Kontinentálním poháru v Oslu.

 

Profimedia.cz

"Doma v Oslu je to správné místo na comeback. Jsem zvědavý, na co budou moje nejlepší skoky stačit. Je skvělé se zase toho pustit," uvedl před závody na Holmenkollenu Tande, jenž má ve sbírce jedno individuální a tři týmová zlata v MS v letech a olympijské zlato z družstev.

Tande měl vážný karambol 25. března, kdy před závodem Světového poháru na planickém mamutím můstku nezvládl let ve zkušebním kole. Při pádu si zlomil klíční kost a poškodil plíci, utrpěl také krvácení do mozku. V nemocnici v Lublani strávil několik dní v umělém spánku.

Navzdory zranění Tandeho už v dubnu jmenoval reprezentační trenér Alexander Stöckl do norského týmu pro olympijskou sezonu. V červnu začal rodák z Narviku s fyzickou přípravou a před třemi týdny se v rámci tréninku poprvé spustil z můstku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.