Velká soupeřka Ledecké měla těžký pád! Světová šampionka si vyslechla nemilosrdný verdikt

27. září 2021 11:44 - Curych/Praha

Famózní sjezdařka a jedna z velkých soupeřek české lyžařské hvězdy Ester Ledecké na bílých svazích, Švýcarka Corinne Suterová, se během přípravy na novou sezonu dostala do velkých problémů. Po pádu v tréninku se zranila a bude minimálně šest týdnů mimo. Jistě tedy zmešká start Světového poháru (23. a 24. října v rakouském Söldenu).

 

@corinnesuter_official corinnesuter_official

Podle švýcarského listu Blick měla 26letá mistryně světa ve sjezdu pád během tréninku v Zermattu. Nad lyžemi podle deníku ztratila kontrolu v rychlosti 100 km/h. Pád vypadal poměrně vážně, což dokládaly i pohmožděniny v obličeji.

„Nejdřív si myslela, že nejde o nic horšího. A po prvním kontrole od lékařů dokonce sama sjela na lyžích z ledovce dolů," sdělil Blicku šéftrenér švýcarského ženského týmu Beat Tschuor.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený C O R I N N E S U T E R (@corinnesuter_official)

Jenže při pádu si poranila i nohy, z nichž bolest neodcházela. Závodnice tak zamířila do Curychu k vyšetření u svazového lékaře Waltera O. Freye. A ten jí sdělil nepříjemnou diagnózu.

Comeback se (zatím) nekoná! Americká lyžařka utrpěla těžká zranění

„Těžké pohmožděniny na obou stranách tibiální plošiny (horní konec holenní kosti na úrovni kolena). Velmi nepříjemná věc," komentoval výsledek vyšetření Tschuor.

Suterová měla ale podle všeho štěstí v neštěstí, protože zranění si nejspíš nevyžádá operaci. „Poraněné struktury by se měly samy zahojit bez chirurgického zákroku," uklidňoval Frey.

Žhavá roznožka v ráji. Soupeřka Ledecké poslala fanouškům zajímavý pozdrav

„Ale načasování toho zranění je samozřejmě velmi nepříjemné," posteskl si kouč reprezentace Tschuor. „Po rehabilitační fázi, která zabere několik týdnů, ale bude zpátky na lyžích v plné síle," ujišťoval trenér.

Realisticky se asi dá očekávat, že Suterová naskočí do Světového poháru až na přelomu listopadu a prosince v rychlostních disciplínách v Kanadě a USA.

roj, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.