Startu SP lyžařů v Söldenu nic nebrání, sjezdovky jsou připraveny

14. října 2021 12:04 - Sölden

Startu Světového poháru ve sjezdovém lyžování příští týden v Söldenu nic nebrání. Mezinárodní lyžařská federace FIS dala jménem ředitele závodů Markuse Mayra po obligátní sněhové kontrole v rakouském středisku pořadatelům oficiálně zelenou. V Söldenu se uskuteční o příštím víkendu tradiční zahajovací závody v obřím slalomu. V sobotu 23. října se mezi branky vydají ženy, den poté muži.

 

twitter:@SkiRacingMedia, Twitter

"Týden před startem už je sjezdovka ve velmi dobrém stavu a máme teď ještě možnost až do soboty využívat i s dalšími týmy ideální tréninkové podmínky," řekl agentuře APA šéf rakouských lyžařek Christian Mitter.

Před rokem v Söldenu vyhráli Nor Lucas Braathen a Italka Marta Bassinová, česká hvězda Ester Ledecká zahájila sezonu dvacátým místem. Závody se konaly kvůli opatřením proti šíření koronaviru bez diváků, letos by mělo mít možnost přihlížet v každém závodním dnu nejméně 5000 fanoušků.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.