Ledecká vydělává na olympiádě. Bohatne každým slovem, i když se občas sama neuhlídá

14. října 2021 18:16 - Praha

Místo obvyklých mikrofonů měla Ester Ledecká na předsezonní tiskové konferenci před sebou na stole šedý plechový kyblík s nápisem „Zakázané slovo“ a částkou deset euro. Jak rychle se nezvyklá pokladnička plní a co je oním zapovězeným výrazem? Podívejte se v následujícím videu.

Sport.cz

Není to v týmu Ledecké žádná novinka. Už před čtyřmi lety před hrami v Pchjongčchangu vyhlásila obdobné pravidlo. Olympiáda byl zkrátka korejský přáteláček. Šlo částečně o legraci, ale také o snížení tlaku, který s blížícím se sportovním svátkem přichází. Nakonec nastřádala 500 euro. Kde skončily? „Vzala jsem si je já,“ s úsměvem pravila Ledecká.

Ostatně sama patřila mezi přispívatele, i při tiskové konferenci na prahu sezony s vrcholem v podobě zimních olympijských her v Pekingu se párkrát neuhlídala. „I já jsem do toho začleněná, abych také nepanikařila a dělala si svoji pohodičku a bublinu,“ vysvětlovala.

V přípravě jsem se zaměřila na zadek, mám ho hrozně malej, překvapila Ester Ledecká

Sport.cz

„Ze začátku nejvíc přispíval asi Tomáš (lyžařský trenér Bank), a hodně novináři,“ vypočítávala správkyně kasy Ledecká. Do startu „čínského přáteláčku“ zbývají necelé čtyři měsíce, tak se dá očekávat, že plechový kyblík se ještě zaplní.

sob, jab, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.