Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Albrecht ukončil čtyři roky po těžké nehodě kariéru

6. října 2013 13:17 - Curych

Švýcarský lyžař Daniel Albrecht ukončil kariéru. Třicetiletý sjezdař se rozloučil s vrcholovým sportem čtyři a půl roku poté, co jeho kariéru změnil těžký pád v tréninku v Kitzbühelu.

 

Alessandro Della Bella, ČTK/AP

Albrecht 22. ledna 2009 při nehodě na sjezdovce Streif utrpěl poranění mozku a plic a tři týdny byl v umělém spánku, přes tři měsíce strávil v nemocnici. Po návratu na svahy skoro po dvou letech absolvoval i kvůli dalším zdravotním potížím pouze 13 závodů Světového poháru, přičemž jeho nejlepším výsledkem bylo 21. místo v obřím slalomu v Beaver Creeku hned při comebacku.

V minulé sezóně nezávodil kvůli operaci levého kolena po dalším pádu v tréninku v Lake Louise, kde měl absolvovat první závod ve sjezdu od těžkého karambolu. Do té doby se rychlostním disciplínám vyhýbal.

Po sezóně byl pak vyřazen z reprezentace a musel se připravovat individuálně. Cítil ale, že na to nemá energii. „Abych namaloval obraz ve svých očích dobrého lyžaře, na to bych potřeboval jiné barvy. A já už je nemám," vyjádřil se poeticky na tiskové konferenci v Curychu. „Ten předchozí návrat k lyžování byla dobrá terapie. Jsem šťastný, šťastnější, než kdybych to nezkusil," řekl.

Mistr světa v kombinaci z roku 2007 a vítěz čtyř závodů SP stihl v kariéře 138 startů v elitním seriálu, ten poslední absolvoval v březnu 2012 v Krajnské Goře.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.