Rubriky:

Lyže a snowboard

Smolaři Jakšovi nepomohly ani diety, je opět nemocný

1. listopadu 2013 21:15 - Praha

Smolně a zároveň tak trochu symbolicky probíhá pro běžce na lyžích Martina Jakše závěrečná příprava na novou sezónu běžců na lyžích. Zatímco jeho parťáci z reprezentačního družstva se v pátek představovali na tiskové konferenci před startem zimy, 27letý Jakš absentoval. Důvod? Návštěva lékaře.

 

Svaz lyžařů České republiky

Už před rokem mu choroby vydatně zkomplikovaly vrcholy zimy. Angínu při Tour de Ski vystřídalo nachlazení na MS. A i letošní příprava pokračovala ve smolném duchu.

„V červnu mě zasáhla angína, deset dnů jsem bral antibiotika a ani pak jsem se toho nemohl zbavit. Když jsem se pak dostával do dobré fyzické kondice a těšil se teď na závěrečnou přípravu, přišla další nemoc,“ posmutněle líčil Jakš. „Nejprve to vypadalo na virózu, teď je to spíš angína. Udělali mi odběry, výtěry a čekáme na výsledky,“ říká.

Začíná od nuly

Zabránit četným zdravotním neduhům zkouší všemi možnými způsoby. Otužuje se, absolvoval testy intolerance potravin, držel bezlepkovou, bezvaječnou i bezlaktózovou dietu… „Jenže po ní jsem měl spíš pocit, že mi něco chybí, než že by mi bylo líp,“ tvrdí.

Jestli do sezóny odstartuje hned 29. listopadu v Kuusamu, se rozhodne podle dalšího vývoje zdravotního stavu. Do startu olympiády v Soči ale ještě zbývají více než tři měsíce. „Ubývá to rychle, ale snad se stihnu dostat do pohody. Je nepříjemné, že ty problémy vždycky přicházejí v takovou blbou dobu a musím pak začínat od nuly,“ štve Jakše.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.