Snowboardistka Ledecká skončila druhá v paralelním slalomu SP

10. ledna 2014 13:45 - Bad Gastein
(Aktualizováno: 10. ledna 2014 14:05)

Osmnáctiletá česká snowboardistka Ester Ledecká zazářila v paralelním slalomu v rakouském Bad Gasteinu a díky druhému místu je poprvé ve Světovém poháru na stupních vítězů. Osmnáctiletá česká naděje pro olympijské hry v Soči nestačila až ve finále na úřadující vicemistryni světa Švýcarku Patrizii Kummerovou.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

"Poprvé na bedně ve svěťáku, to je nádherný pocit. Mám obrovskou radost. Byl to báječný celý den," uvedl Ledecká v tiskové zprávě. "Hodně holek ze špičky mi blahopřálo, ať si první stupně vítězů užívám. Mám z toho výborný pocit. Na druhou stranu to nemůžeme přeceňovat, špička je obrovsky vyrovnaná a mezi postupovými místy byly minimální rozdíly," dodala dvojnásobná juniorská mistryně světa.

Ledecká se v této sezóně usadila ve světové špičce. V italské Carrezze byla v prosinci nejdříve šestá v paralelním obřím slalomu a pak pátá v paralelním slalomu.

V Bad Gasteinu si vyjela dobrou pozici pro závod čtvrtým místem v kvalifikaci. Ve vyřazovacích jízdách porazila v osmifinále Rakušanku Sabine Schöffmannovou a ve čtvrtfinále Němku Amelii Koberovou, loňskou vítězku v Bad Gasteinu a bronzovou medailistku z loňského mistrovství světa.

V semifinále jela vyrovnanou jízdu s Rakušankou Marion Kreinerovou, kterou v cíli předčila o pouhých 12 setin. Finálovou jízdu proti Kummerové začala Ledecká dobře, jela agresivně, ale nakonec prohrála o 22 setin.

"Favoritky vypadávaly nečekaně hodně brzy. A podle mého to tak vyrovnané bude i na olympiádě, ale každý závod je jiný. Nelze z toho nic usuzovat," řekla Ledecká. Doufá, že se ještě zlepší. "Stále se potřebuji zrychlovat."

Zrychlení může ukázat už v neděli, kdy se v Bad Gasteinu jede další paralelní slalom. "Už se na něj těším," řekla dcera zpěváka Janka Ledeckého. Opět asi bude měkčí trať kvůli teplému počasí. "Přesto je úžasně připravená. Dařilo se mi jezdit hodně koncentrovaně, i trenér byl spokojen a nakonec z toho bylo první podium," libovala si Ledecká.

České snowboardistky potvrzují, že jsou českými želízky pro Soči. Z výhry v SP se v této zimě už radovaly snowboardcrossařka Eva Samková a také freestylistka Šárka Pančochová ve slopestylu.

Světový pohár ve snowboardingu v Bad Gasteinu (Rakousko) - paralelní slalom:
Ženy:
1. Kummerová (Švýc.)
2. Ledecká (ČR)
3. Kreinerová (Rak.)
Průběžné pořadí SP v paralelním slalomu:
1. Kummerová 1400 b.
2. Ledecká 1250
3. Tuděgeševová (Rus.) 1090
Celkové pořadí SP:
1. Kummerová 2400
2. Tuděgeševová 1690
3. Ledecká 1650
Muži:
1. Bergmann (Něm.)
2. Prommegger (Rak.)
3. March (It.)
55. Šindelář
58. Jelínek (oba ČR) nepostoupili z kvalifikace
Průběžné pořadí SP v paralelním slalomu:
1. Dufour (Fr.) 1290
2. Prommegger 1060
3. Mathies (Rak.) 1050
63. Šindelář (ČR) 14
Celkové pořadí SP:
1. Mathies 1650
2. Dufour 1450
3. Prommegger 1260
66. Jelínek a Šindelář oba 14
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.