Sjezd ve Val Gardeně vyhrál potřetí Nyman, Bank získal dva body

Tradiční sjezd ve Val Gardeně vyhrál potřetí v kariéře Američan Steven Nyman, jenž na sjezdovce Saslong získal všechna svá vítězství ve Světovém poháru. Český lyžař Ondřej Bank si připsal dva body za 29. místo.

Americký lyžař Steven Nyman vyhrál sjezd Světového poháru ve Val Gardeně.

Dvaatřicetiletý Nyman triumfoval ve Val Gardeně poprvé v roce 2006 a vítězství zopakoval před dvěma lety. Na stupně vítězů v SP se kromě zimního střediska v Dolomitech dostal ještě třikrát na domácí půdě v Beaver Creeku.

Specialista na rychlostní disciplíny a bývalý juniorský mistr světa vyhrál s náskokem 31 setin sekundy před Kjetilem Jansrudem. Norský lyžař se díky tomu dostal v přetahované s rakouským slalomářem Marcelem Hirscherem o celkové vedení v SP opět do čela. Před sobotním super-G, v němž by měl svůj náskok zvýšit, vede Jansrud o 52 bodů.

Třetí skončil v pátek už s velkým odstupem 1,15 sekundy domácí Ital Dominik Paris.

Scheiber utrpěl lehký otřes mozku

Čtyřiatřicetiletý Bank obsadil předposlední bodované místo a zaznamenal druhý nejlepší výsledek sezóny po 22. pozici ze sjezdu v Beaver Creeku. Na Nymana český reprezentant ztratil 3,30 sekundy.

Závod byl zhruba na 20 minut přerušen po pádu Rakušana Floriana Scheibera, jenž se udeřil hlavou o zledovatělou sjezdovku a zřejmě byl krátce v bezvědomí. Po několika minutách se dokázal postavit na nohy, nicméně z trati byl pro jistotu transportován vrtulníkem na vyšetření. Podle sportovního ředitele Rakouského lyžařského svazu Hanse Puma utrpěl lehký otřes mozku.