Rubriky:

Lyže a snowboard

Boulařka Sudová po dvou letech opět mezi nejlepšími. Na tak starou ženskou to prý není špatný, smála se

3. ledna 2015 19:54 - Calgary
(Aktualizováno: 4. ledna 2015 11:11)

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová marně útočila na stupně vítězů! V závodě Světového poháru v jízdě v boulích v Calgary skončila pátá. Ale dosáhla nejlepšího výsledku za poslední téměř dva roky. Tak vysoko nebyla dvojnásobná medailistka z MS ve výsledcích od předloňského února, kdy skončila druhá v japonském Inawaširu.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Už mezi nejlepších 16 postoupila z pátého místa v kvalifikaci. V první finálové jízdě byla čtvrtá a jako jediná Evropanka si zajistila účast v závěrečné jízdě pro šestici nejlepších. Tam si o pozici pohoršila.

Dvaatřicetiletá Sudová už po kvalifikaci měla jistotu, že vylepší své umístění z úvodního závodu sezóny v Ruce. Ve Finsku byla v prosinci v duální jízdě dvaadvacátá.

Zvítězila americká hvězda Hannah Kearneyová před kanadskými sestrami Chloe a Justine Dufourovými-Lapointeovými i jejich krajankou Andi Naudeovou.

Olympijská vítězka z Vancouveru a dvojnásobná mistryně světa Kearneyová si připsala 43. triumf v SP v kariéře a vede průběžné pořadí. Sudová je desátá.

"Doufám, že se prokoušu trochu výš a že už nebudu mít tak vysoké číslo. Teď nás čekají dva závody v americkém Deer Valley, tam se těším, i když je to relativně těžký kopec. Ale tady mě to bavilo a měla jsem z lyžování radost a to je důležitý," uvedla Sudová na webu lyžařského svazu.

Především ranní kvalifikaci v Calgary provázel silný mráz. "Ráno minus dvacet, na větru pětadvacet, rozhýbat nohy bylo docela umění. Takže kvalifikace byla opatrná. Finálová jízda byla asi nejlepší, povedl se mi horní skok. Ale v superfinálové se mi zase povedlo skočit D-spin a odjet z něj v normálním čase srovnatelném s ostatníma holkama," komentovala své jízdy nejstarší závodnice v seriálu.

"Dost lidí, co mi přišli gratulovat, říkalo, že na tak starou ženskou to není špatný," uvedla se smíchem Sudová.

SP v akrobatickém lyžování v Calgary - jízda v boulích:
Muži:
1. Kingsbury 85,78
2. Pouliot-Cavanagh (oba Kan.) 82,92
3. Endo (Jap.) 82,47
Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů):
1. Endo 140
2. Kingsbury 129
3. Benna (Fr.) 105
Ženy:
1. Kearneyová (USA) 83,76
2. Ch. Dufourová-Lapointeová 82,45
3. J. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 80,93
...
5. Sudová (ČR) 77,36
Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů):
1. Kearneyová 160
2. Ch. Dufourová-Lapointeová 160
3. J. Dufourová-Lapointeová 105
...
10. Sudová 54
vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard