Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Jakš získal na armádním MS titul na volné patnáctce

27. března 2015 17:24 - Boden

Český běžec na lyžích Martin Jakš zakončil sezonu ziskem titulu na armádním mistrovství světa. V závodě na 15 kilometrů volně ve švédském Bodenu triumfoval s náskokem devíti sekund před Rusem Petrem Šedovem. Vloni na stejné trati Jakš získal stříbro.

 

Svaz lyžařů ČR

"Říkal jsem si, že kdyby to bylo do tří, tak to bude super, a tohle je o to lepší, krásný výsledek," řekl osmadvacetiletý praporčík z Dukly Liberec, jenž vloni na šampionátu CISM ve finském Sodankylä prohrál jen s norským mistrem světa ze Sappora 2007 Larsem Bergerem. "Teď pojedu domů a začne odpočinek. Na lyže se už asi teď nepostavím, budu se víc věnovat rodině," dodal Jakš.

Čtvrtečního závodu v Bodenu se zúčastnil i český veterán Jiří Magál, který po minulé sezóně ukončil reprezentační kariéru. Tentokrát skončil ve Švédsku na 25. místě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.