Kranjec musel měsíc před začátkem sezóny po pádu na operaci ruky

17. října 2015 13:54 - Jesenice

Bývalý mistr světa v letech na lyžích Robert Kranjec si při pádu v pátečním tréninku v Innsbrucku přivodil komplikované zranění ruky a měsíc před začátkem nové sezóny Světového poháru musel na operaci. Jak dlouho bude čtyřiatřicetiletý Slovinec na můstcích chybět, zatím není jasné.

Kranjec se dostal do problémů okamžitě po odrazu a dopad nezvládl. Kvůli zranění, které dosud nebylo upřesněno, okamžitě z Innsbrucku odcestoval domů do Jesenice, kde se ještě v pátek večer podrobil operaci.

Specialista na velké můstky získal v roce 2012 na mamutím můstku ve Vikersundu titul mistra světa v letech a přidal i bronz v soutěži týmů. Z olympijských her 2002 v Salt Lake City má rovněž bronzovou medaili ze soutěže družstev.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.