Rubriky:

Lyže a snowboard

Čeští lyžaři budou protestovat kvůli špatné práci svazu

29. prosince 2005 19:32 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

S protestní nášivkou na kombinézách vyběhnou čeští lyžaři do závodů Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Nápis sponzor s otazníkem na černém pozadí má podle běžeckého úseku poukázat na nefungující marketing lyžařského svazu. Například běžecký úsek bude mít ke konci kalendářního roku dluh ve výši pěti miliónů korun.

 

www.neumannova.cz

"Chceme upozornit na to, že vůbec nefunguje svazový marketing," řekl ředitel běžeckého úseku Čestmír Skrbek na dnešní tiskové konferenci před Zlatou lyží. Za hlavní viníky situace označil šéfa lyžařského svazu Aleše Vaňka a prvního místopředsedu Oto Kaděrku. "Přitom běh na lyžích v posledních sezonách dosahuje nejlepších výsledků v historii," dodal.

Nejlepší česká běžkyně a favoritka sobotní volné desítky Kateřina Neumannová uvedla, že protest podpoří. "Jsem členkou běžeckého úseku a mám samozřejmě zájem, aby byl dostatečně zajištěn, takže i já si na dres tuto nášivku přišiji," citovala Neumannovou oficiální internetová stránka Zlaté lyže. Vyjádření šéfa svazu Vaňka se nepodařilo ČTK získat.

Situace s hledáním generálního sponzora se vleče od začátku sezony, kdy dvakrát ztroskotala jednání s možným partnerem. V polovině října jeden z uchazečů těsně před podpisem odstoupil od navržené smlouvy. Vaněk tehdy ujistil, že na olympijskou přípravu nebude mít obchodní neúspěch vliv. Generální sponzor měl propojit financování úseků a za čtyři roky vložit do lyžování 54 miliónů korun.

ČTK

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.