Rubriky:

Lyže a snowboard

Závod družstev vyhráli na MS v letech Norové, Češi osmí

15. ledna 2006 16:55 - KULM

Norští skokané na lyžích Björn Einar Romören, Lars Bystöl, Tommy Ingebrigtsen a Roar Ljökelsöy obhájili titul mistrů světa v letech. V soutěži družstev, kterou v rakouském Kulmu mírně komplikoval vítr, vyhráli s přehledem před týmy Finska a Německa. České kvarteto ve složení Antonín Hájek, Borek Sedlák, Jan Matura a Jakub Janda obsadilo osmé místo.

Vedoucí muž Světového poháru Janda posunul tým v úvodním kole pokusem 171,5 metru na osmou příčku před Polsko a tím i do druhého kola, v něm už se ale z věže nespustil. Po druhých sériích musela být soutěž kvůli větru na půl hodiny přerušena. I v dalších pokusech ale závodníky vítr trápil a přispěl k několika pokaženým skokům.

Nejdelší lety dne předvedl Robert Kranjec, který v obou kolech zvládl 207 metrů a vytáhl Slovinsko na páté místo. Hranici 200 metrů překonali oběma pokusy už jen vítěz individuálního závodu Ljökelsöy a Rakušan Thomas Morgenstern.

Výsledky - družstva:
1. Norsko (Romören, Bystöl, Ingebrigtsen, Ljökelsöy) 1497,9 b., 2. Finsko (Happonen, Kiuru, Hautamäki, Ahonen) 1477,2, 3. Německo (Neumayer, Späth, Herr, Uhrmann) 1374,0, 4. Rakousko 1290,6, 5. Slovinsko 1252,2, 6. Švýcarsko 1225,9, 7. Rusko 1154,7, 8. ČR (Hájek, Sedlák, Matura, Janda) 934,8.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.