Rubriky:

Lyže a snowboard

Juniorka Hájková jede na MS bojovat o medaili

26. ledna 2006 18:51 - JABLONEC NAD NISOU

S jednoznačným cílem získat medaili odjíždí v pátek na juniorské mistrovství světa běžkyně na lyžích Eliška Hájková.. K naplnění snu má ve slovinském středisku Kranj jí má pomoci nejen kvalitní příprava, ale například i dýchací rouška.

 

Event Concept

Tu do odjezdu nosí všude, protože před vrcholnou akcí sezóny nechce pokoušet osud v podobě případné infekce. "Já i trenéři se bojíme, abych někde něco nechytila," přiznává. Jako zářný příklad ztráty formy před světovým šampionátem jí slouží její patron v projektu McDonald's Olympic Hopefuls Lukáš Bauer, kterého ve výsledkových listinách MS v roce 2003 srazilo dolů právě virové onemocnění.

Přestože Hájková v pouhých sedmnácti letech prohání české elitní závodnice a na přelomu roku v Novém Městě již okusila atmosféru Světového poháru, nervozita jí na šampionátu ruce rozhodně svazovat nebude. "Letos po mě ještě nikdo nic nechce. Zajet bych měla až za dva roky," říká stříbrná medailistka z klasické pětky loňského Evropského olympijského festivalu mládeže. Ovšem paběrkovat do Slovinska také nepojede. "Chceme minimálně obhájit loňský bronz ze štafety," dodává.

Do popředí výsledkových listin by se ráda na juniorském mistrovství, které začíná poslední lednový den sprintem, propracovala i v individuálních závodech. Vždyť letos v dorostenecké stopě září spokojeností i suverenitou. Do karet jí nenahrávají snad jen kranjské tratě, které jsou prý nudné, až nelyžařské. "Dlouho se táhnou. Mám raději motokros, rychle nahoru i dolů," má jasno mladá závodnice.

Pro letošní sezónu má Hájková kromě juniorské medaile ještě jeden cíl. Ráda by se po zimních olympijských hrách v Turíně, při nichž bude držet palce výpravě jako náhradnice, představila ještě jednou mezi běžkařskou elitou - na startu závodu Světového poháru.

Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.