Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonista Hradecký je juniorským mistrem světa ve sprintu

28. ledna 2006 22:50 - PRESQUE ISLE

Biatlonista Petr Hradecký vybojoval ve Spojených státech titul juniorského mistra světa ve sprintu. Na desetikilometrové trati v sobotu dvacetiletý člen oddílu OEZ Letohrad nenašel přemožitele a díky výborné střelbě i běhu si prožil životní úspěch.

Hradecký závodí mezi juniory od loňského roku. V úvodní disciplíně šampionátu ve středisku Presque Isle ve státu Maine položil základ vítězství čistou střelbou při první položce vleže a na cestě za zlatem pak svěřence trenéra Vlastimila Vávry nezdržel ani jeden trestný okruh za chybu při "stojce".

Vávra, který je nyní jako asistent u družstva mužů na předolympijské přípravě v Obertilliachu, přiznal, že ještě před čtyřmi, pěti lety by na Hradeckého úspěch nevsadil nikdo ani pětník. "Petr nevynikal ničím, ani během, ani střelbou. Snad jediné, co měl, byl cit pro skluz," řekl spolupracovníkovi ČTK.

I když Hradecký nesplňoval podmínky pro zařazení do Tréninkového centra mládeže, Vávra dal na doporučení trenéra Jana Suchardy z Jilemnice. "Po roce byl ze střediska na vyhození. Ale pomohlo mu, že trénoval společně s Michalem (Šlesingrem) a Ondrou (Moravcem), kteří jej s sebou táhli nahoru," jmenoval trenér do donedávna ještě juniory, které čeká v Turíně olympijský křest.

Právě Šlesingr se před čtyřmi lety stal prvním a zatím posledním českým juniorským mistrem světa. Vstříc dalšímu úspěchu se Hradecký vydá dnes ve stíhacím závodu na 12,5 kilometru. Se ztrátou osmnácti sekund vyběhne jako druhý ze soboty stříbrný Francouz Vincent Jay.

Výsledky - sprint:
Junioři (10 km): 1. Hradecký (ČR) 26:48,1 (1 tr. okruh), 2. Jay (Fr.) -18,8 (2), 3. Leguellec (Kan.) -22,4 (1), ...10. Tomeš -1:11,6 (3), 22. Suchánek (oba ČR) -1:44,9 (2).
Juniorky (7,5 km): 1. Henneckeová 22:13,1 (1), 2. Neunerová (obě Něm.) -4,8 (4), 3. Blondeauová (Fr.) -15,8 (2), ...5. Vítková -44,2 (2), 13. Hlavsová -2:12,1 (3), 26. M. Balatková -3:04,3 (6), 32. Tomešová (všechny ČR) -3:46,9 (6).

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.