Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardisté Kubičík a Hanko mají z MSJ bronz za týmový závod

5. dubna 2016 14:24 - Rogla

Snowboardisté Jan Kubičík a Michal Hanko vybojovali na juniorském mistrovství světa v Rogle bronzovou medaili v týmovém závodě ve snowboardcrossu. Vendula Hopjáková s Kateřinou Louthanovou skončily páté, Hopjáková se už v pondělí postarala pátým místem o nejlepší individuální výsledek české výpravy ve Slovinsku.

Kubičík s Hankem skončili třetí v závodě, ve kterém startují za každou zemi dva jezdci, přičemž druhý je vypuštěn na trať ve chvíli, kdy jeho kolega protne cílovou fotobuňku. Ve finále česká dvojice nestačila na vítězné Švýcary a druhé Francouze.

"Je to první placka, kterou jsme v týmech kdy vyjeli. Pro Johnyho Kubičíka je to navíc satisfakce za individuální závod, ve kterém vyhrál kvalifikaci, ale pak byl v první rozjížďce sražen jezdci za ním," uvedl trenér Marek Jelínek v tiskové zprávě.

Český tým získal na MSJ ve snowboardingu první medaili po třech letech. Na šampionátu v Erzurumu 2013 ovládla paralelní slalom i obří slalom Ester Ledecká, třetí zlato přidala snowboardcrossařka Eva Samková.

Hopjáková s Louthanovou po pádu v semifinále vyhrály malé finále. V tom velkém triumfovaly Francouzky.

Mistrovství světa juniorů ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko):
Snowboardcross - družstva:
Junioři:
1. Lymann, Koblet (Švýc.)
2. Dreme, Le Ble (Fr.)
3. Kubičík, Hanko (ČR)
Juniorky:
1. Petitová, Tarascová (Fr.)
2. Paulová, Bukevičová (Rus.)
3. Hedigerová, Bianchiová (Švýc.)
...
5. Hopjáková, Louthanová (ČR)
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard