Junioři získali na závěr MS v klasickém lyžování dva bronzy

KRANJ

Čeští juniorští reprezentanti získali v závěrečný den mistrovství světa v klasickém lyžování dvě bronzové medaile. Ve slovinské Kranji si pro třetí místo doběhla štafeta juniorů a sdruženář Miroslav Dvořák.

České kvarteto zaostalo na trati 4x5 km o více než patnáct sekund za suverénním Norskem, které dovedl do cíle král šampionátu Petter Northug, jenž získal již třetí zlato. Finišman Martin Jakš o půldruhé sekundy prohrál závěrečný bruslařský spurt s Rusem Iljou Černousovem. Juniorky na trati 4x3,3 km doběhly sedmé.

Devatenáctiletý Jakš vybojoval na šampionátu již třetí medaili, ve sbírce měl dosud stříbro z klasické desítky a bronz ze skiatlonu. Druhý bronz získal sdruženář Dvořák, jenž po klasickém individuálním závodě uspěl i dnes ve sprintu. Za Němcem Tomem Beetzem zaostal po pětikilometrovém běhu o více než deset sekund.

Historicky první mistryní světa ve skocích na lyžích se stala patnáctiletá Němka Juliane Seyfarthová. Česká reprezentantka Vlaďka Pustková obsadila desátou pozici.

MSJ v klasickém lyžování
Běh na lyžích
Junioři - štafeta 4x5 km klasicky/volně: 1. Norsko 47:15,7, 2. Rusko -14,80, 3. ČR (Razým, Krška, Horyna, Jakš) -15,69.
Juniorky - štafeta 4x3,3 km klasicky/volně: 1. Norsko 34:59,0, 2. Švédsko -5,19, 3. Rusko -15,60, ...7. ČR (Hájková, Munclingerová, Tolarová, Nývltová) -1:16,89.