Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká po operaci už chodí bez berlí a brzy zahájí přípravu

7. června 2016 15:50 - Praha

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká má za sebou drobný chirurgický zákrok v pravém koleně a už chodí bez berlí. Jednadvacetileté vítězce Světového poháru v paralelních snowboardingových disciplínách lékaři v pátek artroskopicky odstranili úlomek menisku a Ledecká se chystá za dva týdny zahájit přípravu na sezónu.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Operace proběhla úspěšně. Do včerejška jsem měla berle, všechno jde podle plánu, hojí se to dobře," řekla Ledecká. "Jsem ráda, že se to vyřešilo na jaře a nebrzdí to přípravu," uvedla po dnešním setkání u ministra obrany Martina Stropnického.

Nebýt maminky Zuzany, čerstvá vítězka ankety Král bílé stopy by potíže s kolenem neřešila. Zhruba v polovině sezóny ho začala cítit, čas od času jí v něm přeskočilo. Až na posledním soustředění na ledovci se stav kloubu trochu zhoršil. "Jezdit jsem mohla, jen v krajním rozsahu jsem to cítila. Ale mamka mě nahnala k doktorovi, kde to hned vyndali," řekla Ledecká.

Před šesti lety podstoupila podobný zákrok ve stejném koleni, takže věděla, co ji čeká. "Znala jsem rekonvalescenci. Takové zranění se bohužel občas stane, nedá se tomu moc předejít," uvedla. Připravená na to byla i psychicky. "Ale odsaď podsaď, už mám trochu roupy," přiznala.

Kondiční soustředění pod dohledem dědečka

Už v nemocnici krátce po zákroku posilovala břišní svaly. "To jsem prostě já, no," rozesmála se Ledecká. V těchto dnech tak prožívá vlastně dovolenou. "Stejně jsem toho neměla moc v plánu, takže nic nedělám. Ale je to nucená dovolená, normálně bych se hejbala i při dovolený. Už se těším, až to za dva týdny rozjedu naplno," dodala. Na první kondiční soustředění odjede na konci června pod vedením svého dědečka a bývalého hokejového mistra světa Jana Klapáče do Řecka.

V minulé sezóně ovládla celkové pořadí SP v alpském snowboardingu a získala i malý křišťálový glóbus za vítězství v paralelním obřím slalomu. Kromě toho dokázala bodovat hned v prvním startu ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard