Rubriky:

Lyže a snowboard

Smolař. Norský skokan na lyžích Gangnes si opět vážně poranil koleno

9. června 2016 09:46 - Oslo

Norský skokan na lyžích Kenneth Gangnes, třetí muž uplynulého ročníku Světového poháru, si potřetí v kariéře přetrhl přední zkřížený vaz v koleně. Sedmadvacetiletý závodník utrpěl vážné zranění při pádu ve středečním tréninku v rakouském Stamsu a ještě večer se podrobil v Innsbrucku operaci.

 

Profimedia.cz

Zatímco v letech 2010 a 2013 si Gangnes dvakrát přetrhl vaz v pravém koleně, tentokrát si poranil levou nohu. "Je to pro něj samozřejmě hodně špatné, stejně jako pro celý norský tým. Snad se mu povede vrátit se před koncem příští sezóny," uvedl reprezentační kouč Alexander Stöckl.

Smolař Gangnes má za sebou životní sezónu, v níž vybojoval v prosinci v Lillehammeru první vítězství v závodu Světového poháru. V celkovém pořadí nestačil jen na Slovince Petera Prevce a Němce Severina Freunda.

ČTK

ČT sport Crans Montana - sjezd žen zítra 10:00
20210122T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.