Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Skokanskou kvalifikací v Lillehammeru neprošel z Čechů jen Matura

9. prosince 2016 17:23 - Lillehammer

Kvalifikací na sobotní závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Lillehammeru prošlo pět českých reprezentantů. Neuspěl pouze Jan Matura, který skočil na velkém můstku jen 104 metrů a obsadil 48. místo.

 

Martin Malý

Suverénním vítězem kvalifikace se stal Polák Kamil Stoch skokem dlouhým 144 metrů, kterým zaostal o pouhé dva metry za rekordem můstku. Nejlepší z českých skokanů Vojtěch Štursa obsadil výkonem 128 metrů dělené 15. místo, hned za ním se seřadili Roman Koudelka (128,5 m) a Jakub Janda (124,5). V sobotu se v dějišti olympijských her z roku 1994 představí i Tomáš Vančura (31.) a Lukáš Hlava (35.).

Lillehammer převzal závody za Nižnij Tagil, kterému mezinárodní federace FIS pořadatelství v září odebrala, protože ruští organizátoři nesplnili její podmínky. Nenainstalovali ochrannou síť proti větru a v minulých závodech nevypláceli včas finanční odměny.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.