Polští skokani dosáhli v Lillehammeru na double, vyhrál Stoch

Druhý závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru vyhrál dvojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska před krajanem Maciejem Kotem. České trio Roman Koudelka, Jakub Janda a Lukáš Hlava se seřadilo na 27. až 29. místě.

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch v Lillehammeru.

Devětadvacetiletý Stoch vedl už po prvním kole. Druhý skok se mu sice tolik nepovedl, udržel však těsný náskok 0,6 bodu před reprezentačním kolegou Kotem a připsal si šestnácté pohárové vítězství. Hrdina ZOH v Soči se vrátil na nejvyšší stupeň v SP po téměř dvou letech, naposledy vyhrál v lednu 2015 ve Willingenu.

Třetí místo obsadil Němec Markus Eisenbichler a v 25 letech slavil největší úspěch v kariéře.

Čeští reprezentanti Koudelka, Janda a Hlava se v prvním kole seřadili na posledních třech postupových místech. Ve druhém kole si původně nepolepšili, ale po diskvalifikaci Poláka Piotra Žyly se mírně posunuli.

Bez bodů zůstali mladíci Tomáš Vančura a Vojtěch Štursa. Vančura obsadil 36. pozici a Štursa, jenž se v sobotním prvním závodu v Lillehammeru blýskl desátým místem, byl devětatřicátý.

Sobotní vítěz Domen Prevc ze Slovinska dnes skončil šestý a průběžné pořadí seriálu vede o 52 bodů před Norem Danielem-Andre Tandem.