Krýzl promarnil šanci na body, nezvládl druhé kolo

Lyžař Kryštof Krýzl nedokončil druhé kolo slalomu v Záhřebu a nevyužil šanci potřetí v této sezóně SP bodovat. Z vítězství se radoval Ital Manfred Mölgg, který se k třetímu triumfu v kariéře probojoval z pátého místa.

Ital Manfred Mölgg po triumfu v Záhřebu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Slalom v Záhřebu

Krýzl byl po první části na 21. místě. Za překvapivým lídrem Manuelem Fellerem z Rakouska český reprezentant zaostával o 1,17 sekundy, nadějnou pozici v dobrý výsledek nakonec neproměnil.

V dosavadním průběhu sezóny se prosadil mezi bodovanou třicítku v listopadovém slalomu v Levi (15. místo) a v prosincové kombinaci v Santa Caterině (12.). K první patnáctce neměl daleko ani dnes, druhé kolo ale nezvládl. Po první chybě se ještě vrátil mezi branky a pokusil se pokračovat, po dalším zaváhání už ale definitivně vypadl.

"Ve druhém kole jsem chtěl jet stejně agresivně jako v tom prvním, ale chytil jsem špicara hned nahoře ve třetí bráně," glosoval zavléknutí lyže do branky ze špatné strany. Když vystoupal zpět a pustil se znovu dolů, špatně viděl. "Šíleně to fučelo, vůbec jsem nevěděl, kde jsem," popisoval. V dolní části přišel druhý špicar. "Ten byl mnohem horší, málem jsem si urval koleno," uvedl v tiskové zprávě Krýzl.

S výkonem však byl spokojený. "Šel jsem do toho naplno, povedlo se mi to, mám z toho dobrý pocit," radoval se, když komentoval první kolo. Nyní se přesune do rakouského Adelbodenu, kde se o víkendu pojede slalom a obří slalom. "Počítám deset hodin na cestě, bude to náročné," prohlásil.

Čtyřiatřicetiletý Mölgg čekal na další úspěch v SP od února 2009, kdy triumfoval ve slalomu v Ga-Pa. V Záhřebu dnes suverénně ovládl druhé kolo a zvítězil s náskokem 72 setin před Němcem Felixem Neureutherem, na třetí místo se posunul Henrik Kristoffersen z Norska.

Lídr průběžného pořadí Světového poháru Marcel Hirscher skončil v Chorvatsku šestý. Rakušan zvýšil v čele celkového hodnocení náskok před Norem Kjetilem Jansrudem na 271 bodů. V hodnocení slalomu se naopak jeho náskok snížil, druhý Kristoffersen za ním zaostává o 40 bodů.

Vedle Krýzla nedokončili druhou jízdu ani překvapivý vítěz prvního kola Feller, který ztroskotal už ve druhé brance, či třetí muž úvodního dějství závodu Mark Engel. Naděje Američana, který dosud ve Světovém poháru ani nebodoval, se rozplynuly několik branek před cílem.