Kvalifikaci skokanů ve Wisle zvládli Janda, Koudelka a Štursa

Tři čeští skokani na lyžích uspěli v kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru ve Wisle. Do první soutěže po Turné čtyř můstků se v polském středisku zapojí Jakub Janda, Roman Koudelka a Vojtěch Štursa. Nepostoupili Lukáš Hlava a Viktor Polášek, který byl diskvalifikován kvůli nepředpisové kombinéze, přitom výkon 131 metrů by mu na postup spolehlivě stačil.

Český skokan Jakub Janda.

Janda obsadil skokem dlouhým 126 metrů čtrnácté místo, Koudelka předvedl 121 metrů a postoupil z 21. místa, Štursovi stačilo 124,5 metru na 23. pozici. Hlavu na 43. příčce za 118 metrů dělilo od účasti v závodě 2,3 bodu.

Kvalifikaci vyhrál Němec Richard Freitag (133 m), ještě o půl metru dál skočili domácí Dawid Kubacki a ze skupiny dopředu jistých účastníků závodu Rakušan Andreas Kofler.

V sobotu se bude skákat od 16:00, v neděli bude na programu další kvalifikace a závod.