Rubriky:

Lyže a snowboard

Husté sněžení zmařilo slavný sjezd SP ve Wengenu

14. ledna 2017 10:40 - Wengen

Sjezd Světového poháru mužů na slavném Lauberhornu se kvůli přívalům sněhu neuskuteční. Pořadatelé ve Wengenu se marně snažili upravit sjezdovku po nočním sněžení, přestože start o hodinu a půl posunuli a zkrátili trať. Neustávající srážky, které ovlivnily už páteční kombinaci, jim ale situaci komplikovaly a nakonec museli závod zrušit.

 

Jean-Christophe Bott, ČTK/AP

Pro sjezdařské specialisty je to další výpadek, v této sezóně se zatím podařilo uspořádat jen dva sjezdy. Wengenský sjezd určitě nepřevezme příští týden Kitzbühel, který má na legendárním Hahnenkammu už tak náročný program.

FIS doufá, že se závod podaří uspořádat v březnu v Beaver Creeku před finále SP v Aspenu. "Pracujeme na týdnu před Aspenem, musíme pro sjezdaře něco udělat," řekl ředitel závodů FIS Markus Waldner.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.