Lyžařka Kmochová skončila na univerziádě čtvrtá v super-G

Lyžařka Tereza Kmochová měla na úvod zimní univerziády v Almaty na dosah medaili v superobřím slalomu, nakonec ji ale na čtvrtém místě dělily od stupňů vítězů čtyři setiny. O druhý nejlepší výsledek české výpravy v první den bojů o cenné kovy se v Kazachstánu postaral šestým místem na klasické desítce běžec na lyžích Miroslav Rypl.

Za úspěšnou reprezentantkou z deaflympiád Kmochovou byla druhou nejlepší Češkou Karolína Kloučková, která obsadila 16. místo. Mezi muži si v superobřím slalomu z Čechů vedl nejlépe Daniel Paulus, který dojel desátý. Adam Kotzmann skončil o deset míst za ním.

V běžecké stopě přidal Jakub Pšenička jedenácté místo, Jakub Antoš byl šestnáctý, Adam Fellner dvacátý a do nejlepší třicítky se vešel i Jakub Gräf (25.). Závod žen na 5 km dokončila na 39. místě Andrea Klementová.

Čeští hokejisté zahájili univerziádní turnaj vítězstvím 5:0 nad výběrem Švédska. V paralelním obřím slalomu snowboardistů skončili všichni čeští reprezentanti v kvalifikaci.