Rubriky:

Lyže a snowboard

Tohle dělal Hitler s Židy! Člen MOV přirovnal ruský dopingový trest k holocaustu

16. března 2017 11:26 - Pchjongčchang

Člen MOV a prezident mezinárodní lyžařské federace FIS Gian Franco Kasper se omluvil za přirovnání trestu pro ruské sportovce za státem podporovaný doping k holocaustu. Třiasedmdesátiletý švýcarský funkcionář se proti plošnému postihu pro ruské olympioniky vyslovil na zasedání výkonného výboru MOV v dějišti příštích zimních her v Pchjongčchangu.

 

Valentin Flauraud, ČTK/AP

"Jsem proti trestání nevinných. To dělal Hitler s Židy," prohlásil Kasper. "Ano, je to extrémní přirovnání, ale když vás trestají jen za to, odkud jste, opravdu mi to nepřijde v pořádku," dodal. Dnes se za svá slova omluvil a označil je za nemístný a necitlivý komentář.

Podle zprávy světové antidopingové organizace WADA v Rusku v letech 2011 až 2015 fungoval systematický dopingový program s podporou státu. Z toho Rusové těžili i během domácí zimní olympiády 2014 v Soči.

V současnosti se proto diskutuje o možnosti vyloučení ruské výpravy ze ZOH 2018. Před loňskými letními hrami v Riu MOV k této variantě nesáhl a ponechal rozhodnutí na federacích jednotlivých sportů. Například v atletice trvá vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží už od listopadu 2015.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard