Rubriky:

Lyže a snowboard

Skokané Štursa a Polášek uspěli v kvalifikaci SP v Ruce

24. listopadu 2017 20:00 - Ruka

Vojtěch Štursa a Viktor Polášek postoupili na Světovém poháru ve skoku na lyžích ve finském zimním středisku Ruka do nedělního závodu jednotlivců. Další čeští reprezentanti Tomáš Vančura a Roman Koudelka v kvalifikaci neuspěli.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Dvaadvacetiletý Štursa, jenž si před týdnem v kvalifikaci na úvodní závod sezóny ve Wisle zranil koleno, dnes skočil 121,5 metru a obsadil 21. místo. Polášek ve Finsku postoupil ze 43. příčky s výkonem 98,5 metru. Vančura skočil 90,5 metru a na 54. místě ho od účasti v závodu dělilo 7,4 bodu. Koudelka skončil na 58. místě (86,5 m).

Kvalifikaci vyhrál s nejdelším pokusem dne 144 metrů Rakušan Stefan Kraft před Norem Johannem Andrem Forfangem a Richardem Freitagem z Německa. Vítěz úvodního závodu z Wisly Japonec Džunširo Kobajaši byl pátý.

V sobotu je ve Finsku na programu závod družstev, v neděli budou jednotlivci skákat druhý závod SP.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.