Rubriky:

Lyže a snowboard

Slalomář Neureuther se nevzdává naděje na start na ZOH

27. listopadu 2017 13:34 - Mnichov

Německý slalomář Felix Neureuther se navzdory přetrženému zkříženému vazu v koleni nehodlá vzdát snu o účasti na olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde měl patřit k adeptům na medaili. Do startu závodu zbývá dvanáct týdnů.

 

Lehtikuva, Reuters

"Dokud bude alespoň malá jiskřička naděje, že by to mohlo s olympiádou vyjít, budu se snažit tuhle naději udržet," řekl Neureuther po dnešním příletu do Německa ze Spojených států, kde se v sobotu zranil při tréninku na prosincový obří slalom v Beaver Creeku.

Neureuther si uvědomuje, že start na ZOH je pro něj hodně vzdáleným snem i v případě uzdravení. "Šel bych na start jen tehdy, kdybych měl šanci na medaili. Jinak by to nemělo smysl," řekl vítěz úvodního slalomu sezony Světového poháru v Levi.

Trojnásobného medailistu ve slalomu z mistrovství světa nyní čekají podrobná lékařská vyšetření. Pokud by se jeho zranění léčilo konzervativně, existovala by skutečně drobná šance na účast v Pchjongčchangu. V případě operace by Neureuther musel na start pod pěti kruhy definitivně zapomenout.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.