Cologna vyhrál druhou etapu Tour de Ski, Jakš těsně nebodoval. Nováková doběhla čtrnáctá

Petra Nováková doběhla čtrnáctá v druhé etapě Tour de Ski na 10 km klasicky v Lenzerheide a stejné místo jí patří v průběžném pořadí. Zvítězila norská lyžařka Ingvild Flugstad Östbergová a vede i celkově. Mužskou klasickou patnáctku vyhrál domácí Švýcar Dario Cologna, nejlepšímu Čechovi Martinu Jakšovi unikla o šest desetin sekundy bodovaná třicítka.

Švýcar Dario Cologna na Tour de Ski v Lenzerheide.

Čtyřiadvacetiletá Nováková v úvodním distančním závodu Tour ještě vylepšila sedmnácté místo ze sobotního sprintu. Pouze o jednu příčku zaostala za nejlepším výsledkem v sezóně, který zaběhla před třemi týdny v Davosu. Na Östbergovou ztratila česká jednička 1:16 minuty.

Další české lyžařky skončily v poli poražených. Karolína Grohová a Kateřina Beroušková se seřadily na 47. a 48. pozici, Kateřina Janatová byla třetí od konce dvaašedesátá.

Östbergová zvítězila s výrazným náskokem 25,7 sekundy před krajankou Heidi Wengovou a vystřídala v čele Tour švýcarskou sprinterku Laurien Van der Graaffovou. Třetí dnes byla Američanka Sadie Bjornsenová.

Jednatřicetiletý Cologna se dočkal vítězství ve Světovém poháru téměř po třech letech, naposledy vyhrál v lednu 2015 v Rybinsku. Trojnásobný vítěz Tour zdolal před domácími diváky o šest desetin Kazacha Alexeje Poltoranina. Třetí skončil další bývalý vítěz Tour Martin Johnsrud Sundby z Norska, jenž ztratil 13,1 sekundy.

Průběžné vedení udržel obhájce celkového triumfu a vítěz sobotního sprintu Sergej Usťugov z Ruska, který dojel desátý. Cologna na něj nicméně ztrácí jen 1,6 sekundy. Jakš doběhl jednatřicátý a v průběžném pořadí je o jednu příčku níže. Aleš Razým dnes obsadil 53., Petr Knop 59. a Michal Novák 66. pozici.

Ve třetí etapě čekají běžce na Nový rok opět v Lenzerheide stíhací závody na 10 a 15 km volnou technikou.