Shiffrinová znovu suverénně triumfovala, Češka Capová zajela nejlépe v kariéře

Kranjska Gora

Lyžařka Gabriela Capová při dalším suverénním triumfu Američanky Mikaely Shiffrinové obsadila ve slalomu v Kranjské Goře životní 19. místo. Při třináctém startu v elitním seriálu se čtyřiadvacetiletá Češka vůbec poprvé kvalifikovala do druhého kola a vybojovala premiérových 12 bodů v kariéře. Lepší výsledky v olympijské sezoně v alpském lyžování zaznamenala z české reprezentace zatím jen Ester Ledecká.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mikaela Shiffrinová ovládla slalom v Kranjské GořeVideo: sntv

Maximem Capové v SP bylo dosud 46. místo, ale ve Slovinsku zajela v první jízdě 26. čas a povedený výkon umocnila ve druhém kole, v němž byla dokonce devátá nejrychlejší. Její celková ztráta na suverénní Shiffrinovou nicméně činila bez šesti setin šest sekund. Druhá česká závodnice na startu Martina Dubovská naopak nezopakovala bodový zisk z předchozího slalomu v Záhřebu a nedokončila první kolo.

Současná vládkyně sjezdovek Shiffrinová si už po první jízdě vypracovala více než sekundový náskok a nakonec 40. vítězství v seriálu v kariéře vybojovala s převahou 1,66 sekundy před Fridou Hansdotterovou ze Švédska. Stupně vítězů měly ve třetím slalomu za sebou stejné obsazení, jen tentokrát oproti Záhřebu a Lienzu Hansdotterová porazila Švýcarku Wendy Holdenerovou.

Olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa Shiffrinová ve Slovinsku po sobotním triumfu v obřím slalomu zkompletovala double a vybojovala deváté vítězství v sezoně. V celkovém hodnocení SP má náskok už 721 bodů na novou druhou ženu pořadí Holdenerovou.