Hirscher v Adelbodenu nenašel přemožitele ani ve slalomu

Adelboden

Rakouský lyžař Marcel Hirscher si druhým triumfem v Adelbodenu ve dvou dnech opět upevnil pozici lídra Světového poháru. Ve slalomu dnes o 13 setin sekundy porazil krajana Michaela Matta, třetí skončil o další tři setiny zpět Hirscherův dosavadní hlavní rival v seriálu Henrik Kristoffersen z Norska. Náskok v celkovém hodnocení SP před ním Hirscher zvýšil na 154 bodů, slalom vede o 99 bodů.

Rakušan Marcel Hirscher po dalším triumfu v Adelbodenu.

Šestinásobný celkový vítěz SP Hirscher navázal na sobotní triumf v obřím slalomu a vyhrál už posedmé v sezoně, třebaže do ní vstoupil po zlomenině nohy. "Takhle nečekaně dobrou sezonu jsem ještě neměl," pochvaloval si Hirscher.

V Adelbodenu vedl už po úvodním kole a k udržení prvního místa mu stačil i 17. čas ve druhé jízdě. Nezastavila ho ani chyba v prudké pasáži. "Po chybě si vždycky pomyslím: 'Jen dál, dál, dál'. Závod končí až za cílovou čárou," řekl Hirscher, kterého po 52. vítězství v kariéře dělí už jen dvě od slavného krajana Hermanna Maiera a deset od historicky nejúspěšnější Rakušanky Annemarie Moserové-Pröllové.

Čeští lyžaři odjeli i ze švýcarského střediska bez bodu. Kryštof Krýzl obsadil v prvním kole 48. místo s mankem přes pět a půl sekundy na lídra, Ondřej Berndt nabral ještě o dvě sekundy větší ztrátu a byl hodnocen na 56. pozici.