Hirscher vyhrál podesáté v sezóně, ovládl obří slalom v Ga-Pa

Rakušan Marcel Hirscher vyhrál o více než sekundu a půl obří slalom Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu a připsal si desáté prvenství v sezóně. Český lyžař Kryštof Krýzl nedokončil první kolo, podle informací Eurosportu odjel ze svahu na vyšetření se zraněným kolenem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Hirscher ovládl obří slalom v Ga-PaVideo: sntv

Lídr celkového pořadí SP i disciplíny Hirscher vedl po úvodním kole o 63 setin sekundy, v druhé jízdě přidal ke svému náskoku ještě bezmála vteřinu a ovládl čtvrtý obří slalom v sezóně. Druhý skončil jeho krajan Manuel Feller, třetí byl Američan Ted Ligety a čtvrtý Nor Henrik Kristoffersen, největší Hirscherův rival v SP.

Hirscher vyhrál 55. závod Světového poháru a předstihl věhlasného krajana Hermanna Maiera, s nímž se dosud dělil o druhé místo historického pořadí. První je s 86 triumfy Švéd Ingemar Stenmark.

Obří slalom v Ga-Pa byl posledním závodem v olympijské alpské disciplíně před hrami v Pchjongčchangu. V úterý je na programu ještě neolympijský paralelní slalom ve Stockholmu.