Další propadák dovršen. Koudelka ve Willingenu nepostoupil do druhého kola, vyhrál Tande

Závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Willingenu vyhrál Nor Daniel-André Tande a slaví první triumf v seriálu v této sezoně. Druhý skončil se ztrátou necelého bodu průběžný lídr SP Němec Richard Freitag, třetí byl Polák Dawid Kubacki. Jediný český zástupce Roman Koudelka nepostoupil do druhého kola.

Skokan na lyžích Roman Koudelka.

Vítěz lednového mistrovství světa v letech Tande byl po prvním kole čtvrtý, ve druhém skočil 146,5 metru. Na jeho pokus postupně nedokázali odpovědět Kubacki ani Freitag a Polák Kamil Stoch, který měl po prvním kole náskok téměř čtyř bodů před druhým Freitagem, se nakonec propadl až na čtvrté místo.

Čtyřiadvacetiletý Tande byl v této sezoně SP třikrát druhý a jednou třetí. Ve Willingenu se dočkal premiérového vítězství, celkově šlo o jeho čtvrtý triumf v seriálu.

Koudelka v předposledním měření sil před olympijskými hrami v Pchjongčchangu skočil 126,5 metru a na poslední postupovou příčku ztratil na 35. místě téměř šest bodů. Vojtěch Štursa ve Willingenu ztroskotal v páteční kvalifikaci.