Reprezentační pivot Starosta bude hrát druhou španělskou ligu

24. listopadu 2006 09:25 - ZARAGOZA

Pivot basketbalové reprezentace Ondřej Starosta se stal hráčem druholigového španělského celku CAI Zaragoza. V dávno rozběhnuté sezóně podepsal 216 centimetrů vysoký hráč roční smlouvu, kterou však podle deníku Sport může klub po měsíci vypovědět.

Starosta, který předchozí sezónu strávil v euroligovém Štrasburku, byl od skončení ročníku bez angažmá a během přestávky se zúčastnil letního kempu v klubu NBA Clevelandu Cavaliers. Do Španělska se sedmadvacetiletý pivot vrací po pěti letech, tehdy nastupoval za rezervu Realu Madrid.

"Čekání (na angažmá) už bylo dlouhé. A Španělsko mě lákalo, i druhá liga je velmi silnou soutěží," řekl Starosta Sportu. Jeho nový klub řeší problém se zraněnými podkošovými hráči, se Starostou přišel i Švéd Christian Maraker z Olimpije Lublaň. Kouč Jesus Mateo poznal českého hráče jako asistent v Realu. Zaragoza v současnosti uzavírá první polovinu osmnáctičlenné tabulky.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.