České házenkářky začaly kvalifikaci o MS vysokou výhrou

CHEB

Vysokou výhrou 38:21 nad Bosnou a Hercegovinou zahájily české házenkářky boje v kvalifikační skupině v Chebu o postup na mistrovství světa 2007. S balkánským družstvem dnes neměly svěřenkyně kouče Jiřího Tkadlece žádné potíže a roli favorita splnily již v prvním poločase, který vyhrály o osm branek.

Domácí celek začal střetnutí koncentrovaně, vsadil na důraznou obranu, za níž skvěle držela své spoluhráčky gólmanka Raníková. České hráčky těžily v útoku především z rychlých brejků, z nichž Jonášová dala pět branek a Knytlová přidala další čtyři. Hned od začátku celek české republilky vedl a postupně zvyšoval náskok. V barvách Bosny a Hercegoviny dokázala střelecky odpovídat prakticky pouze Mlakičová, ale byla osamocena.

Přestože český kouč již v závěru poločasu a od začátku druhé třicetiminutovky začal dost střídat, na vývoji zápasu se to příliš neprojevilo, i když obrana ČR již tak pevná nebyla. Přesto ve 40. minutě vedl celek poprvé o deset branek. Soupeřkám v poslední dvacetiminutovce začaly viditelně docházet síly a české družstvo svůj náskok ještě zvýraznilo. Nejvíce se o to zasloužila Knytlová ze španělského celku Elda Prestigio, která nastřílela devět branek.

Česko - Bosna a Hercegovina 38:21 (17:9)
Sestava a branky ČR: Raníková, Škavronková - Zachová 4/1, Knytlová 9, Kysučanová 5/1, Jonášová 5, Adámková 2, Vojtíšková, Poznarová 2, Roubínková 4, Nevařilová 3, Šašková 3, Marcišová.
Nejvíce branek Bosny a Hercegoviny: Mlakičová 8/3, Klinacová 3, Kalajdžičová 3. Rozhodčí: Gusevová, Vartanjanová (obě Rus.). Sedmimetrové hody: 3/2:4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 300.