Washington - Philadelphia 123:106Satoranský si 11 asistencemi vyrovnal rekord v NBA

Washington

Tomáš Satoranský si v utkání NBA proti Philadelphii vyrovnal 11 asistencemi osobní rekord. Za téměř 30 odehraných minut přidal český hráč základní sestavy Washingtonu ještě čtyři body, pět doskoků a tři zisky. Basketbalisté Wizards doma vyhráli 123:106 a oplatili soupeři úterní porážku.

Tomáš Satoranský z Washingtonu smečuje do koše v utkání proti Philadelphii.

I tentokrát začal Washington lépe než Sixers. Na přelomu první a druhé čtvrtiny předvedli svěřenci trenéra Scotta Brookse sérii 16:2 a hlavně díky tomu měli v poločase patnáctibodový náskok.

Satoranský zaznamenal v první půli jen dva body z trestných hodů, ale nadchl fanoušky třeba povedenou asistencí, kdy nahodil míč ke koši a Bradley Beal ho rovnou ze vzduchu zasmečoval oběma rukama do obroučky.

Ve třetí čtvrtině si domácí hráči vypracovali náskok až 26 bodů a vítězství už nepustili. Český rozehrávač nakonec proměnil jedinou z šesti střel z pole.

Nejlepším střelcem celku z hlavního města USA byl s 34 body Beal, jenž proměnil šest z jedenácti trojek. V poslední části dal 14 bodů za sebou a vysloužil si potlesk i při obraně pivota hostů Joela Embiida. "Hraju dost fyzicky, takže prorážení neřeším, ale tohle je jiný případ. Jojo (Embiid) je obrovský. Jsem rád, že jsme jim to dokázali vrátit za ten včerejšek," řekl Beal.

Trevor Ariza se postaral o 17 bodů, do dvouciferných čísel se dostali v týmu Wizards ještě náhradníci Otto Porter (23 bodů) a Sam Dekker (11). Embiid si v dresu Sixers připsal 35 bodů, 14 doskoků a tři bloky.

Nejlepší bilanci v lize má znovu Milwaukee po vítězství v Houstonu 116:109. Zápas byl soubojem kandidátů na ocenění pro nejužitečnějšího hráče. Janis Adetokunbo přispěl k výhře 27 body a 21 doskoky, přidal i pět asistencí. Domácí rozehrávač James Harden nastřílel 42 bodů, doskočil 11 míčů a na šest košů přihrál, dopustil se ale také devíti ztrát.

Naopak nejhorším týmem NBA zůstává po jedenácté porážce v řadě Cleveland, který podlehl v hale New Orleans domácím Pelicans 124:140. Ve třetí čtvrtině Cavaliers promarnili šestnáctibodový náskok z první půle. Hlavní zásluhu na tom měl pivot Anthony Davis, autor 38 bodů, 13 doskoků, sedmi asistencí a čtyř bloků.

Losangeleští Lakers v osmém utkání bez zraněného LeBrona Jamese potřetí vyhráli a upevnili si osmé místo v Západní konferenci. Proti Detroitu je k domácímu vítězství 113:100 dovedl Kyle Kuzma, který si vylepšil osobní rekord na 41 bodů. Třiadvacetiletý křídelní hráč to stihl za tři čtvrtiny hry, protože do poslední dvanáctiminutovky už i kvůli potížím s bedry nezasáhl.

Utah - Orlando 106:93
Washington - Philadelphia 123:106 (za domácí Satoranský 4 body, 5 doskoků, 11 asistencí).