Bobrovský chybí Brnu i v Eurolize

10. ledna 2007 10:11 - PRAHA

Bez trenéra Jana Bobrovského, který koncem prosince prodělal lehčí infarkt, musí zvládnout basketbalistky Gambrinusu Brno závěr skupiny v Eurolize. Ve středečním utkání ve Valenciennes i za týden v Gdyni je povede asistent Vlastimil Havlík.

"Kouč poslechl doporučení lékařů, aby zůstal doma v klidu a vyvaroval se napětí. Jeho zdraví je důležitější než přítomnost na střídačce," vysvětlil manažer klubu Jiří Hamza, proč Bobrovský s družstvem do Francie neletěl. Za 11 let účinkování v evropské soutěži bude po 177 zápasech chybět vůbec poprvé.

Brňanky potřebují dvakrát vyhrát, aby udržely šanci na nasazení do play-off, a nechtěly by výsledkem přivodit nemocnému trenérovi další srdeční slabost. S týmem je už i Nolanová, která si protáhla dovolenou v USA a nehrála poslední dvě domácí ligová utkání.

kez, Právo

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.