Kidd a Nash byli hvězdami čtvrtečních zápasů NBA

12. ledna 2007 09:58 - NEW YORK

Jason Kidd a Steve Nash se stali ústředními postavami dvou čtvrtečních zápasů NBA. Rozehrávač New Jersey Kidd zaznamenal v duelu s Chicagem takzvaný triple double, když k vítězství 86:83 pomohl 23 body, čtrnácti doskoky a jedenácti asistencemi. Nash se blýskl při domácí výhře basketbalistů Phoenixu nad vedoucím týmem Východní konference Clevelandem 109:90 jednadvaceti přihrávkami.

Nashův výkon vedl k osmému vítězství Suns za sebou a vedoucí tým Pacifické divize stále stíhá Dallas, který má na kontě o dvě výhry víc při stejném počtu osmi porážek. "Měl dnes víc asistencí než já bodů. A to jsem měl dobrý večer," řekl se smíchem autor 13 bodů James Jones o hvězdném spoluhráči, který v sezoně dosáhl hranice 20 finálních přihrávek už podruhé. To v lize nikdo nedokázal devět let. Naposledy Avery Johnson, současný kouč Dallasu.

Z Nashových přihrávek se urodilo nejméně 42 bodů, sám přidal jen čtyři. Nesobecky hrající Suns si celkem připsali 36 asistencí oproti dvanácti clevelandským. Pět hráčů dalo 13 a více bodů, hostům, kterým skončila pětizápasová šňůra vítězství, na úspěch nestačilo 34 bodů příliš osamoceného LeBrona Jamese. "Bylo fajn sledovat, jak se spoluhráčům daří a dávají koše. Hráli jsme velmi koncentrovaně, to jsem u nás v minulých týdnech postrádal," řekl Nash, jehož tým vedl až o 31 bodů.

Kidd dosáhl dvouciferných čísel ve třech statistických ukazatelích už po 82. v kariéře a posedmé v sezóně a Nets se podařilo porazit Chicago podruhé během týdne, třebaže v obou zápasech prohrávali až o 18 bodů. "Tenhle člověk vždycky nechá na hřišti srdce, bez výjimky v každém zápase. A svým příkladem vás strhne. Hraje s takovým nasazením, jako kdyby to byl nováček, nikdy nezvolní," konstatoval Kiddův spoluhráč Mikki Moore.

Kidd sehrál i důležitou roli při bránění nejlepšího chicagského střelce v této sezóně Bena Gordona, který ve druhém poločase dal jen tři ze svých 20 bodů. V zápase nasbíral nejvíc bodů jeho spoluhráč Andres Nocioni (28).

Výsledky:
Phoenix - Cleveland 109:90, Chicago - New Jersey 83:86.

ČTK

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.