Bobrovský se vrátí po srdeční příhodě na trenérskou lavičku

18. ledna 2007 14:49 - BRNO

Po třítýdenní přestávce, kterou zapříčinila rekonvalescence po srdeční slabosti, se Jan Bobrovský vrátí na trenérskou lavičku. Kouč basketbalistek Gambrinusu Sika Brno tak hodlá učinit v sobotním derby s Valosunem. Slabší infarkt postihl brněnského trenéra mezi vánočními svátky a Novým rokem a jednašedesátiletý kouč byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici u Svaté Anny v Brně.

 

PRÁVO

"Už se cítím dobře, odpočinul jsem si. Chci si vyzkoušet návrat k vedení zápasu," řekl ve čtvrtek Bobrovský, který i během rekonvalescence navštěvoval halu Rosnička. Svému asistentovi Vlastimilu Havlíkovi pomáhal s přípravou taktiky a rozborem hry soupeřek v Evropské lize. Domácí ligové zápasy sledoval z tribuny VIP. "Byl to pochopitelně zcela jiný pohled, nepociťoval jsem stres," uvedl Bobrovský.

Brněnské basketbalistky by chtěl vést i koncem ledna v osmifinálové sérii v Evropské lize s maďarskou Pécsí. "Pochopitelně ale bude záležet i na mém zdravotním stavu a souhlasu lékařů," poznamenal trenér úřadujících vítězek soutěže.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.