Basketbalistky USK opět vyhrály, v play off jdou na Slovanku

Basketbalistky ZVVZ USK Praha zakončily základní část ligové soutěže jasným vítězstvím nad Hradcem Králové 83:49 a vyhrály všech dvacet zápasů. Ve čtvrtfinále se utkají se Slovankou.

Basketbalistka Kateřina Elhotová z USK Praha.

Hradec, který byl před utkáním na pražské Královce třetí v tabulce, se na palubovce favorita dlouho držel. Druhou čtvrtinu dokonce vyhrál 19:14 a v poločase měl pouze dvoubodové manko.

Zbytek zápasu ale ovládly dvanáctinásobné české šampionky. Poslední čtvrtinu dokonce zahájily šňůrou 17:0. Po 16 bodech daly v dresu vítězek Kateřina Elhotová, Isabelle Harrisonová a Alyssa Thomasová, která díky 10 doskokům zaznamenala double double. Harrisonové k němu chyběl jediný doskok. Nejlepší střelkyní zápasu byls 19 body Kristýna Minarovičová.

O dalších čtvrtfinálových dvojicích se rozhodne o víkendu.