Satoranský si vyrovnal rekord, Washington ale prohrál s Lakers

New York/Praha

Basketbalista Tomáš Satoranský vyrovnal v úterním utkání NBA jedenácti asistencemi své osobní maximum, Washingtonu ale k úspěchu na palubovce Los Angeles Lakers nepomohl. Jeho tým prohrál 106:124, o teoretickou naději na účast play off přesto ještě nepřišel. Sedm zápasů před koncem základní části však ztrácí ve Východní konferenci na osmé místo Orlanda sedm vítězství.

LeBron James z Los Angeles Kings míří na koš. Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu (vpravo) jen sleduje.

Wizards v hale Staples Center vedli pouze v úvodní části a ne víc než o čtyři body. Lakers se před svého soupeře ve skóre dostali v osmé minutě a od té doby už ani jednou neprohrávali. LeBron James a spol. nakonec ovládli každou čtvrtinu a ve třech z nich dali více než 30 bodů. Domácí dokázali vyhrát druhý zápas za sebou poprvé od poloviny ledna.

V průběhu utkání Washington přišel o Trevora Arizu. Člen základní pětky stihl odehrát necelých sedm minut, než odstoupil kvůli potížím s třísly. Satoranský byl nejvytíženějším hráčem zápasu. Na palubovce strávil přes 37 minut a zaznamenal kromě 11 asistencí ještě pět doskoků a osm bodů. Všechny čtyři trojkové pokusy minul.

Nejlepším střelcem Wizards byl tradičně Bradley Beal, který dal 21 ze svých 32 bodů ve druhém poločase. V dresu Lakers nastřílel 29 bodů Kentavious Caldwell-Pope. James zaznamenal 23 bodů, sedm doskoků a 14 asistencí, JaVale McGee přidal 20 bodů a 15 doskoků.

Dalším týmem, který už má jistou účast v play off, je Boston po vítězství v Clevelandu 116:106. Naopak pozice pro vyřazovací boje muselo opustit Miami, které v přímém souboji o osmou příčku podlehlo doma dalšímu floridskému celku Orlandu 99:104. Hlavní postavou vítězů byl Nikola Vučevič, autor 24 bodů, 16 doskoků a pěti asistencí.

Denver se opět dotáhl na obhájce titulu a lídra Západní konference Golden State, když si doma poradil s Detroitem 95:92. Velkou zásluhu na tom měl Jamal Murray, který dal 33 bodů. Nejlepší tým základní části Milwaukee zvítězilo 108:94 nad Houstonem. Janis Adetokunbo řídil triumf 19 body a 14 asistencemi. Poražené táhl další z kandidátů na cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy James Harden s 23 body, 10 doskoky a sedmi asistencemi.

Výsledky NBA:
LA Lakers - Washington 124:106 (za hosty Satoranský 8 bodů, 5 doskoků, 11 asistencí)
Charlotte - San Antonio 125:116 po prodl.
Cleveland - Boston 106:116
Dallas - Sacramento 121:125
Denver - Detroit 95:92
Miami - Orlando 99:104
Milwaukee - Houston 108:94
Minnesota - LA Clippers 111:122
New Orleans - Atlanta 120:130