Kladenští volejbalisté zdolali Brno a jsou v semifinále

31. března 2019 16:40 - Kladno

Kladno je posledním semifinalistou extraligy volejbalistů. Rozhodující pátý zápas s Brnem vyhrálo doma 3:1 a čeká ho Liberec. Vítěz základní části České Budějovice nastoupí proti Ostravě, série opět na tři vítězství začnou ve středu.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Týmy Kladna a Brna měly před klíčovým čtvrtfinále vzájemnou bilanci v této sezoně 3:3, ale nakonec roli favorita potvrdili svěřenci Milana Fortuníka. Hostům dnes nebylo nic platných ani 35 bodů srbského univerzála Stefana Okošanoviče.

V nezvykle brzkém odpoledním čase, aby kladenští fanoušci mohli hned po volejbalové bitvě zamířit na Jaromíra Jágra a spol. v hokejové baráži, Orli zaváhali jen ve třetím setu. Další sadu začali náporem a náskok už brněnští hráči nedokázali smazat.

Volejbalisté Brna budou v bojích o medaile chybět stejně jako ženy, které v sobotu pátý duel prohrály v Praze na Olympu (2:3). Mužská semifinále začnou ve středu v hale Jihostroje a liberecké Dukly.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy mužů - 5. zápas:
Kladno - Brno 3:1 (23, 19, -23, 21)
Nejvíce bodů: Baranov a Zajíček po 13, Vemič 11 - Okošanovič 35, Hukel 11, Licek 8. Konečný stav série: 3:2.
Semifinálové dvojice: České Budějovice - Ostrava, Liberec - Kladno.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.