Velká ztráta! Golden State přišel do konce série s Houstonem o střelce Duranta

10. května 2019 07:58 - Praha

Basketbalistům Golden State bude ve zbytku druhého kola play off NBA chybět Kevin Durant. Nejlepší střelec dosavadního průběhu vyřazovacích bojů si ve středečním pátém zápase série s Houstonem natáhnul lýtko a mimo hru bude minimálně do začátku finále Západní konference.

 

Ben Margot, ČTK/AP

"Je to nejlepší hráč v play off, do teď hrál naprosto skvěle," citovala agentura AP trenéra Golden State Steva Kerra. "Teď musíme na lavičce najít někoho, kdo nám zařídí 35 bodů, dva bloky, jedenáct doskoků a devět asistencí," přidal kouč obhájců titulu.

Durant nedohrál středeční duel s Houstonem, který Golden State vyhrál 104:99 a ve čtvrtfinálové sérii se ujal vedení 3:2 na zápasy. Podle Kerra se Warriors budou muset bez největší hvězdy obejít ve zbytku série s Rockets. Vrátit by se Durant mohl na případný úvod finále Západní konference.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.