Rubriky:

Míčové sporty

Živě

V Turecku kvůli Kanterovi přestali vysílat NBA

15. května 2019 18:09 - Istanbul

Sportovní fanoušci v Turecku kvůli pivotovi Enesi Kanterovi neuvidí v televizi boje o titul v NBA. Stanice S Sport neodvysílá přenosy ze zápasů Portlandu, protože turecký pivot ve službách Trail Blazers je veřejným kritikem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a tamní úřady ho považují za člena teroristické organizace.

 

David Zalubowski, ČTK/AP

Turecké úřady už Kanterovi v roce 2017 zrušily pas a požadují vydání mezinárodního zatykače na šestadvacetiletého basketbalistu, který Erdogana dlouhodobě kritizuje a za urážku mu hrozí v Turecku až čtyřleté vězení. Nyní Kanter s Portlandem bojuje v semifinále NBA proti Golden State. První duel se hrál v noci na dnešek a Kanter a spol. prohráli.

Souboje play off NBA se přitom v Turecku vysílají od 90. let. Zástupci televize S Sport již s předstihem informovali, že pokud by se Portland dostal přes úřadující šampiony Warriors do finále ligy, ani tato série se na obrazovky nedostane.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.