Živě

V Turecku kvůli Kanterovi přestali vysílat NBA

15. května 2019 18:09 - Istanbul

Sportovní fanoušci v Turecku kvůli pivotovi Enesi Kanterovi neuvidí v televizi boje o titul v NBA. Stanice S Sport neodvysílá přenosy ze zápasů Portlandu, protože turecký pivot ve službách Trail Blazers je veřejným kritikem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a tamní úřady ho považují za člena teroristické organizace.

 

David Zalubowski, ČTK/AP

Turecké úřady už Kanterovi v roce 2017 zrušily pas a požadují vydání mezinárodního zatykače na šestadvacetiletého basketbalistu, který Erdogana dlouhodobě kritizuje a za urážku mu hrozí v Turecku až čtyřleté vězení. Nyní Kanter s Portlandem bojuje v semifinále NBA proti Golden State. První duel se hrál v noci na dnešek a Kanter a spol. prohráli.

Souboje play off NBA se přitom v Turecku vysílají od 90. let. Zástupci televize S Sport již s předstihem informovali, že pokud by se Portland dostal přes úřadující šampiony Warriors do finále ligy, ani tato série se na obrazovky nedostane.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.