Rubriky:

Míčové sporty

Elliot si vystávkoval rekordní smlouvu v NFL

5. září 2019 10:24 - Dallas

Čtyřiadvacetiletý Ezekiel Elliott si po několika týdnech stávkování vybojoval v zámořské lize amerického fotbalu NFL rekordní smlouvu. Klub Dallas Cowboys nakonec přistoupil na šestiletý kontrakt, který Elliotovi zaručí celkově 90 milionů dolarů (přes dvě miliardy korun), a udělal ze své hvězdy nejlépe placeného running backa.

 

Kirby Lee, Reuters

Elliott kvůli vyjednávání o smlouvě neabsolvoval s týmem předsezonní přípravu, ale těsně před začátkem soutěže se dočkal kýženého úspěchu. "Protože jsem věřil, že jsem nejlepší," komentoval své požadavky před tím, než se ve středu připojil ke spoluhráčům. V neděli tak stihne úvodní zápas ligového ročníku proti New York Giants.

V dresu Dallasu čeká Elliotta čtvrtá sezona. Díky nové smlouvě předčil dosud nejlépe placeného running backa NFL Todda Gurleyho, jemuž Los Angeles Rams ročně vyplácí 14,4 milionu dolarů. Elliott dostane za každou sezonu rovných 15 milionů.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.