Fenerbahce Istanbul - Žalgiris Kaunas 76:79Basketbalisté Fenerbahce ztratili v závěru duel s Žalgirisem

Istanbul/Praha

V poslední minutě přišli basketbalisté Fenerbahce Istanbul o vítězství nad Žalgirisem Kaunas a v šestém kole Evropské ligy si připsali pátou porážku. Turecký tým šel do koncovky s vedením 76:69, ale soupeř desetibodovou šňůrou zápas otočil na konečných 79:76.

V dramatické koncovce se nedařilo ani Janu Veselému, který minul čtyři sekundy před sirénou za stavu 76:77 střelu za dva body. V utkání český reprezentant za téměř 26 minut hry nasbíral osm bodů a šest doskoků. Po jeho neúspěšné střele pojistil vedení Žalgirisu z trestných hodů Marius Grigonis.

Fenerbahce nebylo nic platných ani 29 bodů nejlepšího střelce soutěže Nanda De Cola a utrpěl první domácí porážku v tomto ročníku Evropské ligy.

Evropská liga basketbalistů - 6. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Žalgiris Kaunas 76:79 (za domácí Veselý 8 bodů, 6 doskoků)
Zenit Petrohrad - CSKA Moskva 70:87
Valencie - Villeurbanne 81:72
Milán - FC Barcelona 83:70
Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv 65:90
Baskonia Vitoria - Bayern Mnichov 93:60
Real Madrid - Alba Berlín 85:71