Míčové sporty

Fenerbahce Istanbul - Žalgiris Kaunas 76:79 Basketbalisté Fenerbahce ztratili v závěru duel s Žalgirisem

1. listopadu 2019 23:02 - Istanbul/Praha

V poslední minutě přišli basketbalisté Fenerbahce Istanbul o vítězství nad Žalgirisem Kaunas a v šestém kole Evropské ligy si připsali pátou porážku. Turecký tým šel do koncovky s vedením 76:69, ale soupeř desetibodovou šňůrou zápas otočil na konečných 79:76.

V dramatické koncovce se nedařilo ani Janu Veselému, který minul čtyři sekundy před sirénou za stavu 76:77 střelu za dva body. V utkání český reprezentant za téměř 26 minut hry nasbíral osm bodů a šest doskoků. Po jeho neúspěšné střele pojistil vedení Žalgirisu z trestných hodů Marius Grigonis.

Fenerbahce nebylo nic platných ani 29 bodů nejlepšího střelce soutěže Nanda De Cola a utrpěl první domácí porážku v tomto ročníku Evropské ligy.

Evropská liga basketbalistů - 6. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Žalgiris Kaunas 76:79 (za domácí Veselý 8 bodů, 6 doskoků)

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.