Volejbalisté Karlovarska neztratili set ani s Kladnem

Volejbalisty Karlovarska nepřipravilo o první set v extraligové sezoně ani Kladno. Vedoucí tým soutěže v dohrávce 5. kola Středočechy porazil 3:0 a s plným počtem bodů bez ztráty sady vede tabulku se čtyřbodovým náskokem před mistrovskými Českými Budějovicemi.

Ilustrační foto.

Karlovarsko v repríze finále play off minulé sezony získalo první set hladce 25:14, pak ale mělo namále. Kladno většinu druhé sady vedlo a za stavu 23:20 mělo blízko k tomu, aby jako první připravilo lídra tabulky o set.

Domácí ale při podání Filipa Rejlka získali čtyři body za sebou a následovala přetahovaná v koncovce, v níž si Středočeši vypracovali při stavu 26:27 setbol. Rejlek ho však smečí odvrátil, a když se dostalo do výhody Karlovarsko, proměnil setbol na 29:27 esem díky "prasátku" z podání sedmatřicetiletý navrátilec do extraligy Lukáš Ticháček.

V třetím setu už domácí svěřenci trenéra Jiřího Nováka komplikace nepřipustili a vyhráli 25:22. "Bylo to těžké, první set byl trochu z říše snů, fungovala nám obrana proti hře Kladna, která se od druhého setu trochu změnila. Kladno výborně podávalo a odtlačilo nás od sítě, nám poklesla útočná potence, proto ty dva sety byly takové vyrovnanější," řekl České televizi Novák.

Jeho trenérský kolega Milan Fortuník litoval především druhého setu, v němž Kladenští sahali proti favoritovi po vítězství. "Ztratili jsme ho hloupě, naprosto jsme ho zkazili. Ve třetím setu jsme to už honili na poslední chvíli. V útoku nám to skřípe, neděláme útoky lehce," uvedl.