Oklahoma - Chicago 109:106Satoranského Chicago v NBA neudrželo obří náskok

New York

Basketbalisté Chicaga v NBA prohráli 106:109 na hřišti Oklahomy, kde neudrželi vedení až o 26 bodů. Domácí Thunder v poslední čtvrtině dotáhl k obratu Chris Paul, který trefil pět trojek po sobě a celkem měl 30 bodů, 10 doskoků a osm asistencí. Chicagu nepomohlo 39 bodů Zacha LaVinea ani výkon českého reprezentanta Tomáše Satoranského, který za 33 minut zaznamenal 11 bodů, šest doskoků, šest asistencí, tři zisky a blok.

Tomáš Satoranský (vpravo) se spoluhráčem z Chicaga Thaddeusem Youngem se snaží zastavit pod koš pronikajícího Shaie Gilgeouse-Alexandera z Oklahomy.

Chicago měl skvělý start do utkání a už v první čtvrtině si vytvořilo vedení o 21 bodů. Sedmi z úvodních 17 bodů k tomu přispěl Satoranský, který trefil trojku, proměnil nájezd a dva trestné hody.

Ještě ve třetí čtvrtině byl náskok Bulls kolem 20 bodů, pak ale Oklahoma začala velkou stíhací jízdu. A to hlavně zásluhou Paula, který měl ještě 13 minut před koncem na kontě jen sedm bodů, ale ve zbytku zápasu jich stihl 23. Třemi trojkami nasměroval svůj tým k vyrovnání na 98:98. Pak sice Satoranský hezkou individuální akcí vrátil hostům vedení, následně ale Paul dalšími dvěma trojkami zařídil Oklahomě vedení 104:100.

Chicago se ještě nevzdalo a LaVine 26 sekund před koncem srovnal. V koncovce ale Wendel Carter zbytečně fauloval Stevea Adamse a ten trestným hodem rozhodl o výhře. Druhý hod si navíc sám doskočil a Paul dalšími trestnými hody výhru potvrdil.

Podobný obrat se povedl i Houstonu, který také prohrával se San Antoniem většinu zápasu, a to nejvíce o 25 bodů. Ve druhé půli ale Rockets zabrali a po vydařené koncovce vyhráli 109:107. Spurs se přitom dařilo dobře bránit Jamese Hardena, který tentokrát dal "jen" 28 bodů, pomohl mu ale Russell Westbrook s 31 body.

O překvapení se postaral Dallas, který i bez zraněné hvězdy Luky Dončiče dokázal ukončit po 18 zápasech vítěznou sérii Milwaukee a vyhrál 120:116. Bucks nepomohlo ani 48 bodů Janise Adetokunba. Dallas táhli s 26 body Kristaps Porzingis a Seth Curry. Bucks přišli o nejdelší vítěznou sérii od sezony 1970/71, kdy s Kareemem Abdulem-Jabbarem a Oscarem Robertsonem v sestavě vyhráli 20 zápasů v řadě.

Snadnou výhru si připsalo mistrovské Toronto, které přehrálo Cleveland 133:113 i díky 33 bodům Pascala Siakama. Uspěl také trápící se Washington, který zdolal Detroit 133:119. Výraznou měrou k tomu přispěl Bradley Beal 35 body a 10 asistencemi.

Portland vybojoval těsné vítězství 111:110 nad Phoenixem. Ten se dostal 32 sekund před koncem do vedení o dva body, když Kelly Oubre proměnil trojku s faulem i následné trestné hody. Jenže vzápětí Damian Lillard proměnil nájezd s faulem, když domácí neuspěli s protestem, že šlo spíše o prorážení. Portland pak už výhru uhájil.

Výsledky zápasů NBA:
Detroit - Washington 119:133
Houston - San Antonio 109:107
Memphis - Miami 118:111
Milwaukee - Dallas 116:120
Oklahoma City - Chicago 109:106 (za hosty Satoranský 11 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí)
Phoenix - Portland 110:111
Toronto - Cleveland 133:113.